Ventspils novada skolēni aktīvi iepazīst tehnoloģijas | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Ventspils novada skolēni aktīvi iepazīst tehnoloģijas

Ventspils novada skolas šogad ir pievērsušās tehnoloģiju apmācībai un tehnoloģiju integrēšanai mācību procesā, tāpēc arvien aktīvāk izmanto Ventspils Digitālā centra piedāvājumu skolām gan apmeklējot nodarbības Digitālajā centrā, gan aicinot pie sevis.

Februārī Ventspils Digitālais centrs devās uz Ugāles vidusskolu, kur vadīja tehnoloģiju darbnīcās dažāda vecuma bērniem – kopā 194 audzēkņiem no 1. līdz 12. klasei. Digitālā centra speciālisti bērniem bija sagatavojuši plašu tehnoloģiju programmu. Darbnīcu ietvaros skolēni piedalījās dronu skolas, 3D datorgrafikas, robotikas un digitālās mājturības nodarbībās. 

Lielu sajūsmu bērnos radīja iespēja dzīvē apskatīt dažādu izmēru un jaudas dronus un praktiski darboties ar tiem. Skolēni darbojās ar “Tiny whoop” un nano droniem, kā arī dronu simulatoru. Jaunieši, kuri piedalījās nodarbībā, secināja, ka dronus vadīt ir sarežģītāk nekā izskatās no malas.

Digitālās mājturības nodarbībās skolēni apguva maketēšanu, izmantojot programmu “Adobe Illustrator”, un kā izveidoto maketu izdrukāt ar specializētu printeri, radot oriģinālu dizaina priekšmetu, piemēram, uzlīmi vai, darbojoties ar karstuma presi, apdrukāt audumu.

Skolēni darbojās arī ar 3D pildspalvām, kas bērniem bija kas jauns un neparasts. Iegūtais rezultāts patika gan pašiem bērniem, gan viņu audzinātājām.

Tāpat bērni strādāja ar “LEGO WeDo” robotiem un jaunākie skolēni iepazina “Bee-Bot” robotus.

Ventspils Digitālā centra nodarbības sagādāja skolēniem gan pārsteigumu, gan pozitīvas emocijas, gan patīkamu gandarījumu par paveikto. Kā atzīsts bērni, nodarbības ir aizraujošas un noderīgas.

Novada skolas arī aktīvi izmanto iespēju piedalīties tehnoloģiju darbnīcās Ventspils Digitālajā centrā klātienē. Februārī Digitālajā centrā viesojās Piltenes vidusskolas 3. un 4. klases skolēni un Ances pamatskolas 5. – 9. klases skolēni. Kā atzīst Ances pamatskolas skolēni, ierodoties Ventspils Digitālajā centrā, pirmais iespaids bijis ļoti interesants – sajūta kā nākotnes skolā. Drīzumā darbnīcas plāno apmeklēt arī Puzes un Tārgales pamatskolas skolēni.