Tehnoloģiju konkurss “Ventspils IT izaicinājums 2019” izaicinās skolēnus no Baltijas un Somijas | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Tehnoloģiju konkurss “Ventspils IT izaicinājums 2019” izaicinās skolēnus no Baltijas un Somijas

Lai arī vasara ir tikai pusē, jaunais mācību gads vairs nav aiz kalniem. Ventspils Digitālais centrs strādā pie šī gada konkursa “Ventspils IT izaicinājums” organizēšanas. Šogad organizatori ir iecerējuši arī vairākus jauninājumus – Baltijas skolēniem šogad pievienosies arī skolēni no Somijas, būs jaunumi uzdevumos un to tēmās. Nemainīga paliek konkursa ideja– radošs tehnoloģiju pielietojums.

Konkurss tāpat kā iepriekš norisināsies divās kārtās, un šoreiz to plānots izziņot Zinību dienā- 2. septembrī. Neklātienes kārtai būs iespēja reģistrēties līdz 11. oktobrim, šajā laikā dalībniekiem patstāvīgi būs jāizpilda atlases kārtas uzdevums.

Arī šogad konkursa dalībnieki tiks aicināti pieteikties komandās – katru komandu veido trīs skolēni un viens skolotājs vai konsultants, kas var būt arī skolēnu vecāku pārstāvis. Komandas konkursā tiek dalītas un sacentīsies četrās vecuma grupās:

  • A grupa: 1. – 3. klase (piedalās skolēni tikai no Latvijas);
  • B grupa: 4. – 6. klase (piedalās skolēni no Latvija, Lietuva, Igaunija);
  • C grupa: 7. – 9. klase (piedalās skolēni no Latvija, Lietuva, Igaunija, Somija);
  • D grupa: 10. – 12. klase (piedalās skolēni no Latvija, Lietuva, Igaunija, Somija).

Labākās komandas tik aicinātas uz konkursa finālu, kas norisināsies Ventspilī: no 13. līdz 15. novembrim - B, C un D grupai; no 14. līdz 15. novembrim - A grupai.

Pirmajā Somijas dalības gadā konkursā tiks aicināti piedalīties Somijas skolu skolēni, kuri aktīvi līdzdarbojas Ventspils Izglītības pārvaldes un partneru projektā “DigiYouth” – Merikarvijas vidusskolas, Raumas vidusskolas un Raumas pamatskolas. Šādi tiks gūta pārliecība par konkursa attīstības iespējām Somijas virzienā.

Šogad konkursā tiks veidota ciešāka sasaiste ar industrijas uzņēmumiem, kā arī katrai vecuma grupai tiks piešķirta sava tehnoloģiju tēma. Uzņēmumi un to pārstāvji iesaistīsies gan uzdevumu sagatavošanā, gan konkursa norisē, gan vērtēšanā un savu balvu piešķiršanā.

Fināla komandām kā iepriekš tiks nodrošinātas ne tikai naktsmītnes un ēdināšana, bet arī ceļa izdevumi uz Ventspili. Interesenti aicināti sekot līdzi informācijai www.ventspilsitc.com.