Arvien vairāk pašvaldību izmanto Digitālā centra veidoto informācijas sistēmu | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Arvien vairāk pašvaldību izmanto Digitālā centra veidoto informācijas sistēmu

Šobrīd Latvijā darbojas kopumā 111 Valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centri (VPVKAC) 84 pašvaldībās, kas klientiem vienkopus vienotā pakalpojumu vadības sistēmā nodrošina gan pašvaldību pakalpojumus, gan noteiktus valsts pakalpojumus. Šobrīd sistēmā reģistrēti jau vairāk kā 255 000 pakalpojumu pieteikumu. Šogad plānots atvērt vēl sešus šādus centrus - Alūksnē, Koknesē, Olainē, Mārupē, Skrīveros un Ludzā.

Ventspils Digitālais centrs sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministriju (VARAM) izstrādāja un šobrīd uztur VPVKAC pakalpojumu vadības sistēmu. VPVKAC pakalpojumu vadības sistēma ir risinājums vienas pieturas aģentūras principa ieviešanai publiskajā pārvaldē. Tās mērķis ir nodrošināt pakalpojumu pieteikumu vadību, saziņu ar un starp VPVKAC darbiniekiem, kā arī nodrošināt pakalpojumu pieteikšanai nepieciešamās zināšanu bāzes izveidi un pieteikto pakalpojumu nodošanu citām informācijas sistēmām digitālā veidā.

Nākotnē sistēmu plānots attīstīt:

  • pievienojot VPVKAC sistēmas lietotāju tiešsaistes sarunu (čata) iespēju;
  • paplašināt zināšanu bāzes funkcionalitāti ar iespēju veidot biežāk uzdoto jautājumu sarakstu;
  • ieviest paziņojumus par jauniem, nelasītiem materiāliem zināšanu bāzē;
  • iespēju pieprasīt lietotāja tiesības jaunajiem darbiniekiem, atsakoties no lietotāja tiesību pieprasīšanas sūtot oficiālu vēstuli;
  • palielināt VPVKAC sistēmā pieejamo pakalpojumu skaitu.

VPVKAC pakalpojumu vadības sistēmas pārzinis ir Digitālais centrs un sistēmas uzturēšana un attīstība tiek finansēta no valsts budžeta ar mērķdotāciju 65 000 EUR apmērā.

Pakalpojumu centros klientiem šobrīd iespējams saņemt informāciju par Nodarbinātības valsts aģentūras, Uzņēmumu reģistra, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes, Valsts darba inspekcijas, Valsts ieņēmumu dienesta, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras, Valsts zemes dienesta un Lauku atbalsts dienesta e-pakalpojumiem un palīdzību e-pakalpojumu lietošanā, kā arī informāciju par valsts iestāžu tuvāko reģionālo struktūrvienību, to darba laikiem un pieteikšanās kārtību.

Plašāka informācija par Valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru sniegtajiem pakalpojumiem pieejama šeit: www.varam.gov.lv/lat/VPVKAC/ vai šeit: www.latvija.lv/pakalpojumucentri.