Noslēgušās vasaras IT skoliņas nodarbības Digitālajā centrā | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Noslēgušās vasaras IT skoliņas nodarbības Digitālajā centrā

Jūnija un jūlija mēnesī Ventspils Digitālajā centrā radošās tehnoloģiju nodarbībās darbojās kopumā 530 dažāda vecuma bērni, pavadot laiku saturīgi, apgūstot jaunas zināšanas un iegūstot jaunus draugus.

Par godu Latvijas simtgadei Vasaras IT skoliņa šoreiz notika četrās sesijās un katra sesija bija veltīta savam novadam -Kurzemei, Vidzemei, Zemgalei un Latgalei. Visvairāk skolēnu pieteicās skoliņas pirmajai sesijai -  kopumā 200, otro sesiju apmeklēja 121, trešo 105, bet ceturto 104 skolēni.

Visaktīvāk Vasaras IT skoliņā darbojās 3., 4. un 5. klases skolēni. IT skoliņas nodarbībās iesaistījušies skolēni no visām Ventspils skolām, taču visvairāk no Ventspils 4. vidusskolas un Ventspils Centra sākumskolas.

Vasaras IT skoliņas ietvaros, bērniem tika piedāvātas dažādas tehnoloģiju nodarbības, kurās tie viesojās visos četros Latvijas novados, iepazīstot Latvijas simbolus un karti; uzzināja par Latvijas novadu ievērojamākajām vietām un objektiem, darbojoties ar dažādām 3D objektu un datorspēļu izveides programmām: Minecraft, Roblox, TinkerCad un Sims 4; veidoja apsveikumus Latvijai, Latvijas kontūru un latvju rakstu zīmes ar 3D pildspalvu palīdzību; izstrādāja dažādas aplikācijas mobilajiem tālruņiem; darbojās ar robotiem WeDo 2.0, Dash&Dot, Makey Makey, Bee-Bot un Little Bit; zīmēja karikatūras, apdrukāja maisiņus un veidoja ziepes Digitālās mājturības darbnīcās. Visu šo dažādo aktivitāšu ietvaros bērni guva ne vien jaunas zināšanas, bet arī pilnveidoja matemātiskās prasmes, lasītprasmi, telpisko uztveri, loģisko domāšanu un iztēli.

Katras Vasaras IT skoliņas sesijas noslēgumā bērni saņēma apliecības par ieguldīto laiku un gūtajām zināšanām.

Vasaras pēdējā mēnesī Ventspils Digitālajā centrā notiks aktīvs darbs pie interešu izglītības programmas pilnveidošanas jaunajam mācību gadam.