Sākas konkurss “Ventspils IT izaicinājums 2017” | Ventspils Digitālais Centrs

Jaunumi

Sākas konkurss “Ventspils IT izaicinājums 2017”

2016. gadā lielu popularitāti Latvijā ieguva jauns konkurss skolēniem radošā tehnoloģiju pielietošanā – “Ventspils IT izaicinājums”. Tajā pieteicās 275 komandas no visas Latvijas, kopumā 1100 dalībnieku! Šogad konkurss notiks daudz plašākā – Baltijas mērogā. Konkurss sākas pirmdien, 18. septembrī, ar atlases jeb neklātienes kārtu.

Konkursa neklātienes kārtā no 18. septembra līdz 20. oktobrim, skolēniem būs patstāvīgi jāveic dažādi uzdevumi. Pēc to izvērtēšanas tiks noteikti finālisti, kuri tiks aicināti uz konkursa klātienes kārtu.

Savukārt konkursa klātienes kārta jaunākajiem skolēniem (A grupai) notiks no 16. – 17. novembrim, bet pārējo grupu skolēniem no 15. līdz 17. novembrim, Ventspilī. Pirmajā dienā vecākie skolēni iepazīsies, veidos starptautiskas komandas un piedalīsies dažādās aktivitātēs, kas ļaus dibināt kontaktus un iepazīt Ventspili. Otrajā dienā konkursam pievienosies jaunākie dalībnieki, un visi skolēni mērosies spēkiem, pildot konkursa fināla uzdevumus. Dienas noslēgumā plānoti vakara atpūtas pasākumi. Trešajā, konkursa noslēdzošajā dienā, skolēni dosies ekskursijā pa Ventspili un piedalīsies fināla apbalvošanā.

Konkursā ir iespējams pieteikt komandu kādā no četrām vecuma grupām:  A (1.-3. klase), B (4.-6. klase), C (7.-9. klase) un D (10.-12. klase). Katrā komandā startē trīs skolēni un viens skolotājs vai konsultants.

Vēlies piedalīties konkursā un nokļūt finālā?

  1. no 18. septembra līdz 13. oktobrim aizpildi konkursa pieteikuma anketu itchallenge.eu;
  2. izpildi neklātienes kārtas uzdevumu un iesūti to līdz 20. oktobrim;
  3. sagaidi pirmās kārtas rezultātus 31. oktobrī. Uz konkursa finālu tiks aicinātas 10 labākās komandas A grupā (tikai no Latvijas) un 6 komandas no katras valsts (Latvijas, Lietuvas un Igaunijas) katrā no trīs atlikušajām grupām – B, C un D.

Šogad konkursa norisē ir paredzēti vairāki jauninājumi:

  1. Vecākajiem skolēniem konkursa fināls būs krāšņs notikums trīs dienu garumā.
  2. Fināla komandām tiks nodrošināta ne tikai naktsmītnes un ēdināšana, bet arī ceļa izdevumi uz Ventspili (vairāk informācijas konkursa nolikumā).
  3. Balvu fonds ir ievērojami palielināts – fināla naudas balvu fonds EUR 10 000! Arī skolotājs saņems naudas balvu kopā ar komandu!
  4. Skolēniem ir iespējams individuāli vai grupās piedalīties konkursa logo izstrādes konkursā (vairāk informācijas konkursa mājaslapā logo konkursa nolikumā).

Konkursu “Ventspils IT izaicinājums 2017” organizē Ventspils Digitālais centrs sadarbībā ar Ventspils pilsētas domes Izglītības pārvaldi, Ventspils Augstskolas un Ventspils pedagogu pārstāvjiem, kā arī Iespējamo misiju. Tāpat konkursa organizēšanā piedalās Lietuvas partneri „Network of innovative informal education for youth (INPUT)” un Igaunijas partneri „Information Technology Doundation for Education (HITSA)”.

Plašāka informācija, pieteikuma anketa un konkursa nolikums ir atrodams konkursa mājaslapā www.itchallenge.eu.